HOSTMAVİ SERVİSLERİ KULLANIM SÖZLEŞMESİ

 

YASAL SORUMLU

HostMavi , kullanıcılarının kendi servisleri kanalı ile gönderdikleri, yayınladıkları bilgileri kontrol ve sansür etmemektedir. Kullanıcılar, Hostmavi servisleri kullanımı esnasında gerçekleştirecekleri aktivitelerin yasal sonuçlarından dolayı kendileri sorumludurlar.

GERÇEKLEŞTİRİLMESİ YASAK AKTİVİTELER

Aşağıdaki aktivitelerin HostMavi servisleri kullanılarak gerçekleştirilmesi kesinlikle yasaktır. HostMavi bu aktiviteleri gerçekleştiren kullanıcılara ait servisleri durdurma, sınırlandırma veya tamamen sonlandırma hakkını saklı tutar.

SPAM GÖNDERİM

SPAM,alıcının isteği dışında toplu ve/veya ticari amaç taşıyan mesajların Internet yolu ile gönderimidir. SPAM gönderimi, HostMavi'ye olan güveni zedelediği gibi, aynı zamanda HostMavi sistemlerinde aşırı yüklenmelere sebep olarak, müşterilere sağlanan servislerde aksamalara neden olabilmektedir. HostMavi'den SMTP hizmeti alanlar, SPAM gönderimi yapamazlar. Kendisine ait bir SMTP sunucusu bulunduran kullanıcılar, HostMavi'de SMTP hizmeti alsınlar ya da almasınlar, kendi sunucularındaki SMTP hizmetini, SPAM gönderimini kolaylaştıracak şekilde korumasız ve 3. kişi/kurumların kullanımına açık şekilde çalıştıramazlar.İnternet kullanıcılarını İçerik, sıklık yada dosya boyutu açısından rahatsız edecek emailler yollayamaz. İnternet kullanıcılarına istekleri dışında ticari reklam mailları yollayamaz. Bu maddenin ihlali durumunda Hostmavi anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.

VBULLETİN KRULUMU ve KULLANIMI

Hosting ve reseller hosting paketlerinde 7.4.2009 tarihinden itibaren Vbulletin yazılımı kurulum ve kullanımı yasaktır. Kullanımı tespit edildiğinde hosting geri ödeme yapılmaksızın tek taraflı olarak iptal edilir. 7.4.2009 tarihinde önce kullananlar tespit edilmiştir. Vbulletin kullanması alanlarında kurulu olduğundan müsade edilmektedir. Vbulletinden Başka bir sisteme geçiş yapılırsa bu kullanıcılarada tekrar Vbulletin kullanımı müsade edilmiyeçektir.

VİDEO VE SES YAYINLARI

Web hosting ve Bayi hosting hizmeti dahilinde Hostmavi FFMPEG gibi streaming hizmeti vermemektedir. Müşteri'nin sitesine Şahıslar tarafından video ve ses yüklenmesi ile oluşturulan her türlü web sitesi yayını yasaktır. Bu maddenin ihlali durumunda Hostmavi sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir. ancak (google ,youtube) gibi Link vermek yoluyla oluşturulacak yasal içerikli siteler serbestir ve video ve ses iceriginden hostmavi sorumlu tutulamaz.

FİKİR ve SANAT ESERLERİNE YÖNELİK SUÇLAR

Müşteri verilerinde, hiçbir şekilde, pornografi, erotizm, vahşet, ahlaki ve kanuni değerlere aykırı, yazılı veya görsel içerik, telif hakları alınmış ve ücretsiz dağıtımına izin verilmemiş her türlü materyal, korsan yazılımlar bulundurmayacağını kabul eder. Bulundurduğu taktirde Servis Sağlayıcı, sorumlu tutulamaz, sorumluluk Müşteri'ye aittir. Servis Sağlayıcı, bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir Kişi ve/veya kurumlara ait Lisansız her türlü program kullanmak kurmak copyright , tescilli markalar, servis markaları, ticari sırlar, yazılım korsanlığı ve patent haklarına karşı işlenebilecek ve Fikir ve Sanat Eserleri Yasası, Markalar Yasası, Türk Ticaret Yasası, Patent Haklarının Korunması Hakkındaki Yasa kapsamında suç teşkil edecek davranışlar bu kapsamdadır. Ayrıca, kişisel haklara ve özel hayata tecavüz içeren davranışlar.

GENEL AHLAKA ve GELENEKLERE AYKIRI DAVRANIŞ ve YAYINLAR

HostMavi servislerinin, kamu tarafından kabul görmüş genel ahlak ve geleneklere aykırı davranışları gerçekleştirmek için kullanmiyacağını ve/veya buna aracı olmayacağını kabul ve taahhüt eder.

SALDIRGAN ve TEHDİTKAR DAVRANIŞLAR

HostMavi servislerinin, 3. şahıs ve/veya kurumlara karşı saldırgan ve tehditkar davranışlar içerecek şekilde kullanımıyacağını kabul ve taahhüt eder. Servis Sağlayıcı bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir

DİĞER BİLGİSAYAR veya AĞLARA YASADIŞI YOLLARLA veya YETKİSİZ ERİŞİM

Başkalarına ait bilgisayar, kullanıcı hesabı veya ağlara yetkisiz veya yasadışı yollarla erişmeye çalışmak (hacking veya hacker olarak tanımlanan davranışlar) ve sistemlere yasadışı veya yetkisiz şekilde ulaşmayı sağlayacak diğer aktiviteler (port scan, stealth scan v.b. aktiviteler) için kullanılması. Müşteri kesinlikle Hostmavi sistemlerini diğer internet kullanıcılarını zor durumda bırakmak, sistemlerine zarar vermek, sistemlerinin işleyişini engellemek, bu sistemlerden veri çalmak veya bu sistemleri herhangi bir şekilde yanıltmak için kullanamaz. Müşteri hiçbir şekilde Hostmavi sistemlerinin güvenliğini tehdit edecek girişimlerde ve uygulamalarda bulunamaz. Sisteme yada sistemin herhangi bir bölümüne yetki dışı izinsiz giriş, kullanım, güvenlik taramaları, sistem kaynakları ve trafiğini ölçme ve test işlemleri, email bombardımanı, DoS (Denial Of Service) saldırıları ve sistemi aşırı yükleme girişiminde bulunan saldırılarda bulunmak (Adult, Warez, Hack,Toplist,mp3,ve buna benzer telif hakkı bulunmayan muzik ve görüntü eserleri, Dialer Programların,Yasa dışı bölücü faliyet, yapan) sitelerinin yayınlanması ve sunulması yasaktır. Servis Sağlayıcı bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.

CPU ,RAM, Kullanımı

Müşteri kesinlikle Hostmavi sistemlerinin kaynaklarını başka bir değer verilmediyse (Hosting paketlerinde %15 Reseller Paketlerinde %12 CPU,RAM kullanım hakkı vardır ), Hostmavi'nin diğer müşterilerine verdiği hizmetleri engelleyecek veya kısıtlayacak şekilde yüksek oranda kullanamaz. Bu durumda Hostmavinin müşteriden sistem kaynaklarının kullanımını kabul edilebilir bir seviyeye indirmesi için En fazla 3 kere uyarılır 4. sefer domaininiz sunucularımızda kullanıma tamamen yasaklanır, ve Hostmavi sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir.

Inodlar

Herhangi bir paylaşımlı barındırma hizmeti (web hosting ve reseller hosting dahil olmak üzere) kullanan kullanıcının 50000’den fazla inode kullanması uyarı almasına sebep olur. Eğer uyarı yapıldığı halde herhangi bir önlem alınmazsa hesap dondurulur. 20000 inode limitini aşan kullanıcıların hesapları ortalama kullanımı sabitleyebilmek için otomatik olarak yedekleme sistemimizden silinecektir. Her dosya (web sayfası, resim, e-posta, vb.) 1 adet inode kullanır.

Ödemeler

Ödemeler :Müşteri,ödemesini Hostmavi banka hesaplarına havale veya EFT ile yapacağını,müşteri ödemesi yapılmamış hizmetin işleme alınmayacağını kabul taahuut eder.Müşteri ödemelerini belirlenen vade günü bitimine kadar ödemekle yükümlüdür.Vade gününde ödemenin yapılmaması durumunda, Servis Sağlayıcı olarak Hostmavi'nin web,reseller veya vps hosting hesabını askıya almasını vevade gününden 1 (bir) ay içinde borc ödemesi yapılmaz ise müşteriye ait sözleşmeyi fesih hakkı kullanmasını ve hesaplarının serverden silinmesini kabul ve taahhüt eder.

Yedekleme

Servis Sağlayıcı olarak Hostmavi, müşteri'nin her türlü verisini düzenli bir şekilde yedekleme yapabilmesi imkanını sağlamakla yükümlüdür.Server'de donanım veya yazılımdan dolayı meydana gelebilecek arızalardan dolayı verilerde oluşabilecek kayıplardan servis sağlayıcı sorumlu değildir.Verileri yedeklemekle Müşteri'nin kendisi sorumludur.Müşteri servis sağlayıcıda sitelerinin yedeğinin olmadığını kabul ve taahhüt eder.Hostmavi den vps hosting için yedekleme hizmeti alıp, yedekleme ücretini yatıranlar bu kapsamın dışındadır.

VİRÜS, KURTÇUK, TRUVA ATI v.b. ZARAR VERİCİLERİN DAĞITIMI İLE İLGİLİ AKTİVİTELER

İnternet virüsleri, kurtçuk, truva atı gönderimi veya pinging, flooding, mailbombing, denial of service gibi, diğer kullanıcıların, HostMavi ağını veya buna bağlı diğer ağ, sistem, servis ve/veya cihazı kullanımlarında aksamaya sebep olacak aktiviteler.

DİĞER YASADIŞI AKTİVİTELER

Burada belirtilmemesine rağmen, yürürlükteki yasalara aykırı ve suç teşkil eden her türlü aktivite.

DİĞER AKTİVİTELER

HostMavi kullanıcılarına, ticari itibarına ve saygınlığına zarar verecek davranışlar. Müşterinin bu sözleşmede veya HostMavi Servis Kullanım Şartlarında belirtilen şartları ihlal etmesi durumunda, HostMavi, müşteriye sağlanan servisleri önceden haber vermeden sonlandırabilir ve sözleşmeyi sonlandırabilir. Bu durumda, müşterinin önceden ödediği ücretlerin iadesi gerçekleştirilmez. Yukarıda belirtildiği üzere, HostMavi servislerinden faydalanan kullanıcılar, gerçekleştirdikleri aktivitelerin yasal sonuçlarından kendileri sorumludurlar. HostMavi, haberdar olduğu zararlı aktivitelerle ilgili bilgi silme, web sitesinin yayınını durdurma, zararlı yayınları bloke edecek uygulamalar kullanma, Internet erişimini engelleme gibi önlemleri alma hakkını saklı tutmaktadır. HostMavi Servis Kullanım Şartları nın geçerli hali, HostMavi'nin web adresinde yayınlanmaktadır.

ONLINE SÖZLEŞMENİN GEÇERLİLİĞİ

Müşterinin online başvurusu esnasında onayladığı bu sözleşmede zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler, HostMavi'nin http://www.hostmavi.com adresine sahip web sitesinde yayınlanarak ve/veya e-posta yolu ile müşteriye bildirilecektir. Müşteri, HostMavi servislerini kullanmaya devam ederek, yürürlükteki sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sözleşme, Hostmavi'nin müşteriye hosting servislerinin satış ve kullanım şartlarını düzenlemek için hazırlanmıştır. Müşteri ve HostMavi yukarida beliritilen 17 (Onyedi) maddeden oluşan şartlar üzerinde tam bir anlaşmaya varmışlardır.

Powered by WHMCompleteSolution

Live Help