SSL Certificates

COMODO SSL SERTİFİKALARI

COMODO SSL Sertifikaları ile internet'in kalbinde güvenli ve emniyetli kalın.
Websitenize asma kilit takıp,websitenizi ve ziyaretci bilgilerini koruyun,kaza maliyetinden kurtulun.
Websitenize bağlanan, alışveriş yapan, üye olan veya dosya indiren ziyaretçilere güvenli bir yol sağlayın.
COMODO SSL Sertifikaları ile markanızın online güvenini sağlayın
Müşterilerinize, güvenlikte ciddi olduğunuzu gösterin böylelikle hizmet ve işleriniz değer kazansın.

Her türlü Website,iş ve E-Ticaret sitelerine uygun olan COMODO SSL Sertifikaları ile aradığınız kolaylık,
hızlılık ve güvenliği yakalayın.
Websitelerde beklenen en iyi güvenliği sağlayan muhafızı yakalayın.
Çoklu websitelerde güvenlik arayanlara COMODO SSL.
Her türlü şifreleme güvence altındadır dolayısıyla müştrileriniz ve digital mallarınız de güvence altındadır.
Comodo SSL sertifikalarinda müşteri desteği fiyata dahildir,destek için ayrıcı ödeme alınmaz.

Neden Comodo SSL ?

Dünya SSL Pazarının %14 nin sahibi
20 yıldan fazla SSL Sertifika satıcısı
150 ülkede SSL Sertifika hizmeti sağlayıcısı
SSL pazarında Comodo adı güven ve itimadın işaretidir
SSL teknolojisinin geliştirilmesine öncülük eder

ANA DOMAİN SSL SERTİFİKALARI

logo

POZİTİF SSL

1 Alt Domain
Domain Onaylama
Basit HTTPS
2048 Bit Anahtar
SHA-256 Bit RSA Şifreleme
Garantisi Düşük
Comodo SSL

1 YIL

3 YIL

5 YIL

VAZGEÇİLMEZ SSL

1 Alt Domain
Domain Onaylama
Basit HTTPL
2048 Bit Anahtar
SHA-256 Bit RSA Şifreleme
Garantisi Orta
Comodo SSL

1 YIL

3 YIL

5 YIL

ANLIK SSL

1 Alt Domain
Şirket Onaylama
Şirket adı SSL Çubuğunda
Garantisi Orta
2048 bit Anahtar
SHA-256 Bit RSA şifreleme
Comodo SSL

1 YIL

3 YIL

5 YIL

POZİTİF SSL JOKER

Sınırsız Alt Domain
Domain Onaylama
Basit HTTPS
2048 Bit Anahtar
SHA-256 Bit RSA Şifreleme
Garantisi Düşük
Comodo SSL

1 YIL

3 YIL

5 YIL

VAZGEÇİLMEZ SSL JOKER

Sınırsız Alt Domain
Domain Onaylama
Basit HTTPS
2048 Bit Anahtar
SHA-256 Bit RSA Şifreleme
Garantisi Orta
Comodo SSL

1 YIL

3 YIL

5 YIL

ANLIK SSL PRO

1 Alt Domain
Şirket Onaylama
Şirket Adı SSL Çubuğunda
2048 bit Anahtar
SHA-256 Bit RSA Şifreleme
Garantisi Yüksek
Comodo SSL

1 YIL

3 YIL

5 YIL

KAPSAMLI SSL

1 Alt Domain

Resmi Onaylama
Şirket Adı SSL Çubuğunda
2048 Bit Anahtar
SHA-256 Bit RSA Şifreleme
Garantisi Çok Yüksek
Comodo SSL

1 YIL

3 YIL

5 YIL

SEÇKİN SSL

1 Alt Domain

Şirket Onaylama
Şirket Adı SSL Çubuğunda
2048 Bit Anahtar
SHA-256 Bit RSA Şifreleme
Garantisi Yüksek
Comodo SSL

1 YIL

3 YIL

5 YIL

SEÇKİN SSL JOKER

Sınırsız Alt Domain
Şirket Onaylama
Şirket Adı SSL Çubuğunda
2048 Bit Anahtar
SHA-256 Bit RSA Şifreleme
Garantisi Yüksek
Comodo SSL

1 YIL

3 YIL

5 YIL

SSL Sertifikaları Hakkında

SSL Sertifikası için websitesine özel IP alınması gerekir,Server'in ortak kullanim IP si kullanilabilir ama güvenli olmadığından önerillmez
Veri koruma ve güvenliği iş hayatında ve websitelerde her zaman baş ağrısıdır.Bu sorunlara karşı Comodo her türlü SSL Sertifikasını üretir.Basit haber siteleri,satış yaplan siteler,download siteleri,çoklu işlem yapan e-ticaret siteleri,ağır yük altında çalışan websitelere,menkul-gayrımenkul işi yapan devasa websiteerine,top listedeki websitelerine,şifreleme gereği duyan herhangi bir websitesine.
Araştırmaların gösterdiğine göre; website güvenliği,website kurulduktan çok sonra akla gelen bir fikir.Fakat,müşteri websiteye girdiğinde ilk aradığı güvenlik.Müşterilerin %90 website güvende olmadığını hissetiğinde alışverişten vaz geçmiş,müşterilerin %97 si tam güvenli websitelerinde kendini güvenli hissetmiş.
Google ve Firefox teknolojilerini günceleyerek güvende olmayan websitelerini ziyaret edenleri bilgilendirecek hale getirdi.Bu websiteler güvende değil olarak damgalanır ve arama sonuçlarında arkalara atılır.Google ve Firefox dostu Comodo SSL sertifikaları ile arama motorlarında sıralamanızı yükseltin.
SSL sertifikalarının satış fiyatı üzerinden sigorta teminatı kesiliyor. SSL Sertifika üreticisi,sattığı sertifikanın kesilen sigorta bedelini sigorta şirketine öder. Aslında SSL Sertifikasını fiayatını belirleyen sigorta şirketidir.
Garantisi yüksek seviyede olan Kapsamlı SSL Sertifikasında(EV),garanti kapsamı,sertifikanını üretilmesi sıranında,üretim hatasından kaynaklanan ve ayrıca sertifikanın şifreleri ve anahtarların kırılması ve bilgilerin çalınması teminat kapsamındadır.Bu sertifikayı icat eden zaten Comodo nun kendısıdır.(Yeşil Şerit).Diğer SSL Sertifikaları sadece sertifika üretiminınden kaynaklanan hatalara karşı teminat altındadır.
SSL Sertifikalarında milyonlarca dolar teminat vaadı var.
Madalyonunu arka yüzü peki nasıl ?
SSL üreticilerinin tamamı ABD de bulunmakta.Sertifikalar ABD'nin en güçlü sigorta şirketlerine sigorta ettiliyor. Teminat almak için dava tabiki ABD de açılacak.Bu davayı açmak için ABD de avukat bulunması gerekir.
SSL Sertifikasının üretim hatası olduğu ispat edilmesi gerekir. Kapsamlı sertifika ise sertifika üzerinden bilgilerin çalındığı ispat edilmesi gerekir. Bunları ispat etmek o kadar kolay değil.Bu konuda bilgisi olan zaten çok az kişi var.
Bildiğim bir gerçek var oda bu sertifikalar güçlü bir sigota şirketine sigorta ettirilmeseydi, SSL üreticileri davalardan batıp,iflas ederdi.
Bir otomobil fabrikası benim arabamı hiç bir hırsız soyamaz dese ve yüksek teminat vaad etse, Otomobil fabrikası fazla dayanamaz batar.
SSL Sertifikalarında dikkat edilecek en önemli husus sertifika fiyatı arttığında,üretimide o derecede daha fazla koruma sağlaması.
Kolay ve hızlı website şifreleme arayanlara ve yüksek derece koruma ve şirket onaylamasına ihtiyacı olmayanlar için üretilmiştir. SSL Sertifikasında domain onaylama da domain sahibinden domain'in kendisine ait olduğunu ispat etmesini ıstenir.Bu onaylama ile sertifika istenilen domain in güncel sahibinin kim olduğunu kontrol etmek için yapılır.Bu sertifikada,hassas verileri olan websitelerinin aradığı güvenlik konrolları uygulanmaz ve sertifika 15 dakika içinde tarayıcı çubuğunda çalışır hale gelir.
Domain Onaylama Sertifikası Bana Uygun Mu ?
Küçük ve orta ölçekli bir iş yapan ve ekonomik ve hızlı domain onaylama arıyanlara hitab eden bir sertifikadır. Bu sertifikalar, basit şifreli koruma arayanların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı. Fazla müşteri verisi olmayan ve başlangıç ve gelişim aşamasında olan werbsiteler için en uygun sertifikadır. Buna ilave müşteri ve iş odaklı e-ticaret, şifreli müşteri giriş sayfalarına,finansal veya kişisel veri saklayan websitelerine de önerilir.
Sertifika Çeşitleri
-- 1 alt domain sertifika : Resmi onaylama olmadan diğital evinizi basit ve hızlı korumaya alır.
-- Joker domaın sertifika : Ana website ve bütün alt domainleri koruma altına alır.(blog.domain.com - shop.domain.com ....)
-- Birden çok alt domain sertifika : Diğital varlıklarınızın tamamını tek bir sertifika ile güvence altına alır.Maliyet ve zaman kazandırır.
Onaylama Adımları
1. Adım Sipariş Verme
SSL Sertifika siparişi verildiğinde,yapılacak işlemler email olarak gönderilir. İlk olarak, domain için CSR (Sertifika imzalama isteği) dosyası istenir.
2. Adım Domain Sahibi Onaylama
Onaylamada 3 seçnekten birisi seçilecek.
1. DNS ile onaylama
2. HTTP ile onaylama
3. Email ile onaylama
Email onaylamada domain'e ait Whois veritabanı sorgusundaki domain sahibi email adresi kullanılır eğer domaine ait email adresi çalışmıyorsa, Admin@, Administrator@, Hostmaster@, Postmaster@, or webmaster@ ile başlayan domaine ait 5 email adresinden geçerli olan email adresi kullanılır.
3. Adım Sertifika Basımı
Domain onaylama işlemi tamamlandıktan sonra adınıza markalanan domain onaylama SSL sertifikası 5 dakika içinde basılır. Sertifika otoritesi, sertifikayı onaylarken şüpheli bir durum görürse marka onaylamaya ek onaylama isteyebilir. Bu durumda sertifika basımı,sertifika otorotesi'nin istediği ek onaylama işlemi bitene kadar uzar.
Şirket onaylama SSL sertifikası olması,ziyaretcilerinize şirketinize ait websitenin %100 koruma altında olduğunu gösterir. Bu sertifika ile şirkete ait ticari sicil kaydı doğrulanır bu online varlığınızı üst sınıfa çıkarır. Tarayıcı çubuğunda yeşil şeriti gören ziyaretçi %100 korumalı bir site olduğunu anlar ve bilgi ve şifrelerini kayıt eder. Bu sertifika anında güvenilirlik çekicidir,markanızın güvenilir olduğu ziyaretcilerin ilk dikkatini çeker.
Şirket Onaylama Sertifika Bana uygun Mu ?
Şirket onaylama sertifikası orta seviyede kurumlara ve ticari şirketlere,bilgi sunan websitelere için ideal bir sertifikadır. Standart domain onaylama üzerine en üst seviyede koruma sağlar.X.509 SSL sertifika standartlarına uyumlu olarak üretilir. Şirkete ait onaylanması istenilen herhangi bir bilgiyi onaylatma hakkı var.Ziyaretçiler bu bilgilerden her zaman faydalanabilir.
Şirket Onaylama
Domain onaylama dan farklı olarak Şirket onaylama işlemi etminat kapsamı içindedir. Herşey den emin olmak için şirket geçmişi kontroldan geçer.Bu işlem şirket ticari sicil kayıt dökümü veya uluslararası bağımsız yetkili danışma kaynağından sağlanır.Ayrıca sertifika siparişi veren kişinin doğru kişi mi olduğu kontrol edilmesini kapsar. Bu onaylamalar Şirket onaylama sertifikasında kimlk avcılığı,şifre avcılığı,domain hırsızliğını tamamen imkansız hale getirir.
Sertifika Hakkında Açıklama
Comodo,SSL teknoljisinin gelişmesinde her zaman öndedir.Sertifikalarda SSL endüstri standartlarını daima güncel tutar.Bunlar
SHA-2 hashing algorıitması
256 bit symetrik şifreleme
2048 bit RSA imza anahtarları
Eliptık eğri algoritması
Paniğe kapılmaya gerek yok,Comodo şirket onaylama SSL sertifikası pratik olarak söylensede kırılamaz. Dünyanın en ıyı süper bilgisayarı bile bu sertifikayı kıramayacak.
Tamamı İle Güvenli Yatırım
Şirket onaylama SSL Seritifikası ziyaretçilere şirket hakkında söylenelerin doğru olduğunu ispat eder. Sahte bir werbsitede olmadıklarını anlarlar. İşiniziniz ve kişisel bilgilerinizi katı bir şifreleme ile bir arada utar. Sertifikada yeşil şerit yok ama tarayıcı çubuğundaki asma kilit güvenlik ve itimadın işaretidir.
Zıyaterci ve müşterileriniz güvenliğe yatırım yaptığınızı gördüklerinde, Şirketinize ait ürün ve servislere memnuniyetle yatırım yapacaklardır.
Economik ve alt domainleri verimli koruma yolu arayanlar için üretilen SSL sertifikalarıdır. Comodo, birden çok alt domain sertifika paketleri 3-100 kadar alt domanleri tek bir sertifika altında koruma sağlar. Diğital portföyünüz, tek bir sertifika altında katı bir bariyer altında toplanır.
Çoklu Alt Domain Sertifika Bana Uygun Mu ?
Uluslararası ağır siklet yatırımcılar,kafalarındaki yeni girişimlere adım atmadan önce.Bunun ilk adımı olan, çoklu alt domaim sertifika, bir çok insanın hayatını daha güvenli hale getirir.Bu düşünceyle bu sertifkalara yatırım yaptılar. Bütün diğital mallar, aynı güvenlik seviyesinde bir sertifika alıtnda toplama hayali gerçek oldu. Gerçekten, bu sertifikaları kullanlar söylenenlerin doğru olduğunu gördüler. Ziyaretçi veya müşteriler de,websiteler arasında birisinde verilerin daha güvende olduğunu görürler.
Sertifika'nın Getirisi
Sertifikaların yenileme günlerini takıp etme derdinden kurtulun ve gerçek anlamda kolaylık ve güvenliğe kavuşun.
Kendinizi Mükemmel Bir Sertifikada Bulun
Sertifikalar Sadece websitelere değil ziyaretci ve müşteri odaklıdır.Serttifikalar arasında bu konuda fark yoktur. Comoda Çoklu alt domain SSL Sertifikaları
-- Domain onaylama - - Basit projelere basit koruma işteyen kişisel wensiteleri için.
-- Şirket onaylama - - Daha büyük işyerleri ve e-ticaret siteleri için şirket onaylama ve yüksek teminat verilir.
-- Resmi onaylama - - En yüksek seviyedeki şifreleme,tarayıcı çubuğunda yeşil şerit olarak görünür.
Çoklu Alt domain Sertifikada Neden Comodo'yu Seçeyim ?
Comodo, SSL Tecnolojilerindeki liderliği ile kendini gösterir.Rakipleri her zaman önde olma amacı taşır ama SSL endüstri toplantılarında yeni buluşlarını sunduklarında Comodo, bu buluşları yüzlerine çarpar.
Her koruma ve güvenirlik özelliğini Comodo da standart haline geldiiğini görürsünüz.Müşteri servisi ve desteği benzersiz olarak kendını gösterir.Comodo dan 7/24 hizmet veren çok deneyimli danışmanlardan her zaman yardım alabilme olanağı var.
Kapsamlı SSL sertifikalar,SSL endüstrisinde hacker saldırılarına karşı en dayanıklı sertifika olarak tasarlanıp ve üretilir. Websiteyi en üst seviye güvenlik derecesine çıkarın.Müşteri güvenirliliği için başka seçenek kalmaz. Ziyaretçilere, verileri ve ödemelerinin %100 güvende olduğunu gösterir. Tarayıcıda yeşil şeriti gördüklerinde, websitenizin ve işinizin online altın standardında olduğunu anlarlar. Müşteri çekicidir,tarayıcıda yeşil şeriti göremezlerse,rakiplerinlzln sitelerine geçerler.
Kapsamlı Sertifika Bana uygun Mu ?
En büyük adayı tabiki e-ticaret siteleridir.Sürekli satişlarınla başa çıkmak isteyenler, Herhangi bir kurum,yüksek hacimde işlem yapan veya ürün satan. Kapsamlı sertifikanın güvenirlik getirisini websitisine kazandırmak isteyenler için.
Finansal kurumlar,sağlık kuruluşları,resmi ajanslar. Tam güvenlik arayanlar veya kimlik doğrulamayı maksimim seviyede çıkarmak isteyenler için ideal bir sertifikadır.
Kapsamlı Sertifika Çeşitleri
Tek alt domain için : https://domain.com -- https://www.domain.com
Tarayıcıdaki yeşil şerit içinde şirket adı görünür.Araştırmalar sonucu,yeşil şerit müşterilere güven verdiğinden satişlari arttirdiğı tesbit edilmiş. Sertifika paketinde satış işlemlerinde oluşan hatalara karşı 1.75 milyon dolar'a kadar tazminat ödemeyi garanti edilir.
Çoklu alt domain için : Tekli domain kadar avantajlıdır.100 ana domain veya 100 alt domain'i bir sertifika ile koruma altina alir. (domain ve alt domainlerin listesini teslim etmek şartı ile)
Kapsamlı Sertifika İşlemleri
Sertifikayı satın almak isteyenler,Sertifika otorotesinin uyguladığı doğrulama prosedürleri'nden geçmek zorundadır. Şirket adı ülkenin resmi ticaret sicil kaydı kurumundan,resmi olarak onaylanmak zorundadır. Resmi onayda,şirketin son 3 yıllık faaliyeleride görünmesi gerekir.Sertifika otorotesi,ilave resmi onaylar isteyebilir. İşlemler en az 10 gün sürer,sonuç da şirket en üst standart da SSL sertifikası sahibi olur.
Kapsamlı Sertifikada Uygunluk
Bu sertifika herkez için uygun bir sertifika değildir. Resmi kaydı olan,en üst seviyede güvenlik arayan şirket ve kurumlar için özel olarak tasarlandı. Bunlar
Resmi Ajanslar
Anonim Şirket
Limited Şirketi
Tüccar
Kollektif Şirket
Dernek
DBA(Faaliyet Alanı) Kaydı olan Şahıs veya Şirket(ABD)
Mevcuttan Daha Fazla Güvenlik
Kapsamlı SSL Seritifikası aldığınızda,güvenlik için orta seyiyede bir yatırım yapmış olursunuz. Markanıza ve ileriye dönük başarıya yatırım yapmış olursunuz. Tarayıcıdaki yeşil şerit, güvenin endüstüri standartı ile imzanmasıdır. Kapsamlı SSL Sertifikaları e-ticaret ve işlem hacmi olan websitelere dünya çapında temel bir dönüşüm imkanı sağladı.
Website'nin çalıştığı domain ve sınırsız alt domainlerin hepsine SSL bağlantısı sağlar.
https://*.domain.com
Joker SSL dijital varlıklarınız tamamını bir sertifika ile koruma altına alır.
Websitedeki domaine bir den fazla alt domain açma düşünceniz varsa,Joker SSL sertifikası bunun için en iyi tercih. blog.domaın.com veya shop.domain.com gibi.Alt domainler, ana domain ile aynı seviyede şifreleme yapılır.Aralarında fark yoktur.
Az sayıda alt domain ihtiyacınız var diyelim,en ucuz Joker SSL Sertifikası,başangıç için en uygun yatırımdır. Zamanla online satışları artmaya başladığında daha fazla alt domaini sertifikaya ekleme olanağınız var.Ek bir ödeme olmadan. Bu size, bir SSL sertifika şemsiyesi altında zamandan ve fiyattan kazanç elde etme olanağı sağlar.
Ucuz bir Joker SSL Sertifikası almak,kalite ve güvenlikten kaçmak anlamına gelmez.Online işinizi yönetmede daha fazla zaman harcama, formaliteden ve admin başağrısından kaçma anlamına gelir.Farklı alt domainlere ait SSL sertfikalarını yenileme için günler harcama yerine Bir seferde bütün alt domainler yenilenir.
Sertifikalardaki farklı teminat seviyelerinden birisini seçerek,ziyaretçilere en iyi seviyede güvenliği sunun. En ucuz Joker SSL setifikası paketi dahil Şirketiniz için Comodo bünyesindeki uzman desteği talep etme hakkınız vardır.
Comodo Joker SSL Sertifikalarının güvenlik ve uygunluk seviyesi her zaman beklenen seviyededir.Comodo, alt domainlerdeki SSL'leri bir sertifika içinde korumalı olarak kalacak biçimde uygular.Comodo,sertifikalardaki güvenlik standartlarındaki değişimleri güncel tutar.
Joker SSL Sertifika Çeşitleri
1. Pozitife Joker SSL Sertifikası
Blog websiteleri,kişisel websiteleri,tanıtım yapan websiteleri,sosyal medya websitelerinin domain ve alt domainleri için önerilir.
2. Esaslı Joker SSL Sertifikası
Teminatı daha yüksek oranıyla müşterileri koruma altına alır. Orta seviyede satış işlemi yapan e-ticaret sitelerine en iyi seçenektır.
3. Seçkin Joker SSL Sertifikası
Orta seviyede işlemden, geniş işlem hacmine doğru büyüme yapan e-ticaret sitelerine sivil toplum kuruluşlarına,resmi direlerin website paltformarına önerilir. Sertifika,yüksek hacimde satiş işlemini ve çok yüksek miktarda müşterilere ait bilgilereki işlemleri karşılama kapasitesine sahiptir. Sertifikadaki şirket veya organizyonun resmi olarak onaylanması,müşterilere websitenin resmi kaydının tekrar kontolden geçti fikri verir.
Joker Sertifika Aktif Olma Süresi
Alacağınız Sertifika türüne göre, en geç 2 gün içinde aktif olur.En son işlem email adresine gönderilen email deki onaylama link'i ile sertifika aktif olur.
Pozitif SSL ve Esaaslı SSL sertifikaları domain onaylama ile yapılır.Bunlar bir kac dakika içinde aktif olur.Sertifika otorotesinden sertifika imzalama isteği talimatlarına ait email gelir.Sertifika Otoritesi aynı zamanda kendi Whoıs veritabanından domain hakkında bilgileri sorgular.Domain de takma adı isteğiniz var ise Sertifika Otoritesi Admin@, Administrator@, Hostmaster@, Postmaster@ veya webmaster@ takma adlarından birisini domain iş sahibi ünvanı olarak onaylar.
Seçkin Joker SSL sertifikası aktif olması 2 gün sürer.
1. Adım, sertifika otoritesinden domain sahibine onaylama email gönderilir.
2. Adım, sertifika otoritesi ülkenin ticaret sicil kaydından, domain sahibibin kaydını kontrol eder.
3. Adım, sertifika otoritesi resmi ticaret kaydında geçen şirkete ait telefon numarasına telefon ederek, onaylama alır.

Comodo Grup Hakkında

Comodo 1998 yilinda, Melih Abdulhayoğlu 1968 Hatay doğumlu bir türk arafından kurulmuş.İlk ve orta eğtimini hatay da tamamayıp Yüksek eğitimini İngilterede tamamlayan Melih Abdulhayoğlu,Üniversite kampüsünde Comodo şirketini kurmuş.İşleri büyüyünce şirketi Amerika'ya taşımış. Comodo nun ilk faaliyet alani bilgisayar güvenliği ve şifreli kimlik doğrulma.Daha sonra internet ve ağ güvenliği alanında uzmanlaşmış. Comodo,IEEF ile DNS CAA kaydı üzerinde ortak çalışma yapmış.Uzun bir çalışmanın sonucunda 2019 yılında standart halıne gelmış. ABD merkezli yatırım ve teknoloji şirketi olan Francisco Partners Comodo'nun SSL sertifika bölümünü 2017 satın almış.Bir yıl sonra şirket Comodo SSL adını SERTİGO SSL olarak değiştirmiş ama ana şirketten ayrılma ile bocalamışlar ve Comodo Grup olduğu şehre taşınmışlar. Burda hem Comodo SSL hem de Sertigo SSL adı altında sertifikalar üretmeye devam etmişler,aralarında bir fark yok hepsı Comodo Grup kontolünde. Arkasından Sensör cihazlara da SSL sertifika üretimine girişmiş.Yatırım şirketi olarak aldığı zor bir iş olan SSL sertifika üretimi işinde bocalama devam edince,2018 yılında Amerika merkezli website bakımı ve acil kurtarma şirketi olan CodeGuard'a satmış.Haziran 2020 de CodeGuard Comodo ile daha öncede ortaklık yapan siber güvenlik ve danışmanlık şirketi CyberSecOp ile ortaklık yapmış. Comodo 23 yılda 100 milyon dan fazla SSL Sertifika üretmiş, bunların 700.000 adedi ticari web siteleridir.
Comodo nun kurduğu Organizasyonlar :
Comodo,2005 yılında Sertifika üreticileri ve web tarayıcı üreticileri Formunu kurucu üye olarak kurmuş. Melih Abdulhayoğlu,bu forum ile sertifika üreticileri ile web tarayıcı sağlayıclarını bir masada toplayarak SSL sertifikalarının basım ve dağıtımda yol gösteren merkezi bir otorite oluşturuyor.
Comodo, 2009 yılında genel sayısal güvenlik standartları formunu kurucu üye olarak kurmuş.Forum,SSL endüstri standartlarındaki değişimin son kullanıcıyı koruyacak şekilde geliştirmek amacıyla kurulmuş.
Comodo, 2013 yılında SSL Sertifika üreticileri güvenlik konseyini kurucu üye olarak kurmuş.Konsey,SSL endüstrisindeki sorunlara karşı sertifika üretcilerini korumak ve internet güvenliği hakkında toplumu eğitmek amacıyla kurulmuş.
EV VE İŞ ÇÖZÜMLERİM
Antivirus for Windows 8
Antivirus for Windows 10
Antivirus for Linux
Antivirus for Mac
Antivirus for Android
Website Security
Website Malware Scanner
Website Malware Removal
Mobile Security
Mobile Security for Android
Url Scanner
İŞLETME ÇÖZÜMLERİ
Advanced Endpoint Protection
Endpoint Detection & Response
Managed Detection & Response
Global Threat Intelligence
Secure Web Gateway
Secure Email Gateway
Data Loss Prevention
Ransomware
Ransomware definition
Ransomware Protection
Cipa Compliance
Coppa Compliance
CDN
Cheap CDN
Best CDN
WordPress CDN
Mobile VPN
SIEM
Dragon Platform

Powered by WHMCompleteSolution

Live Help